Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

 

Bieg po Nowe Życie to największa impreza sportowa, masowa promująca świadome dawstwo narządów w naszym kraju. Na starcie stanęło 53 sztafety, w których startowali pacjenci po transplantacji narządów, Gwiazdy Sportu, Kina, Teatru, Dziennikarze i sponsorzy.

Najlepszą drużyną była sztafeta RAFAKO w składzie: Dariusz Kuźniak, Tomasz Szałwiński - przeszczep nerki i Łukasz Kocurek. II miejsce zajęła sztafeta SUBARU w składzie: Rafał Mroczek, Krystian Gruszczyński- po przeszczepie nerki, aktualnie dializowany i oczekujący na drugi przeszczep nerki i Paweł Latała. Na trzecim miejscu byli: Marcin Mroczek, Andrzej Lewandowski - przeszczep nerki i Bogusław Kocęba - sztafeta Hotelu Gołębiewski.

Rywalizacja odbywała się w marszu z kijkami nordic walking na trasie 1 km. Jak zwykle w pierwszej i drugiej sztafecie rywalizowali ambasadorzy biegu: Przemysław Saleta -pomysłodawca projektu i Prof. dr hab. n. med. Andrzej Chmura, chirurg, transplantolog z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej ze Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie. Profesor od 1. Edycji wspiera imprezę swoją wiedzą i pasją ratowania życia ludzkiego przez transplantacje narządów.

Cieszymy się bardzo, że kampanię promocji transplantacji popierają Gwiazdy Muzyki, Sportu, Kina, Teatru, Dziennikarze i sponsorzy. Bez nich, nie byłoby możliwości zorganizować tak dużej imprezy promującej transplantację. Generalnym partnerem był SANTANDER Consumer Bank.

„Biegowi po Nowe Życie” towarzyszyła 3. już Gala Polskiej Transplantologii Drugie Życie. Wręczono na niej dzień przed biegiem nagrody w pięciu kategoriach. W kategorii „Osobowość polskiej transplantologii” wyróżnienie otrzymał prof. Marian Zembala, szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W kategorii „Wspieram polską transplantację” doceniony został piłkarz ręczny, wielokrotny reprezentant kraju Artur Siódmiak, w kategorii „Partner Biegu po Nowe Życie” firma farmaceutyczna Gedeon Richter, a kategorii „Media Biegu po Nowe Życie” Polsat News".

W kategorii „Sport po transplantacji” doceniony został Andrzej Lewandowski. Pan Andrzej żyje z nerką, którą dostał od swojego taty, niemal z każdej sportowej imprezy, w której bierze udział, przywozi worek medali.

Ciszą nas także wypowiedzi Gwiazd, które rozumieją, popierają i biorą udział w imprezie. Poniżej wypowiedź piosenkarza Szymona Wydry:

"Szymon Wydra przypomina, że w Polsce rocznie ratuje się poprzez transplantacje narządów około półtora tysiąca osób. - Niestety drugie tyle wciąż czekam, czasami czeka latami. Trzeba coś z tym zrobić - mówi piosenkarz. - Sam podpisałem oświadczenie woli. Noszę je w dokumentach już od kilku lat. Gdyby coś mi się stało, a któreś z moich narządów byłyby komuś potrzebne, godzę się na ich pobranie - deklaruje."

 

1procent

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki.

 

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

Wydarzenia

XII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 24-27 maja 2017 r., Zamość
XII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 24-27 maja 2017 r., Zamość

W dniach od 24 do 27 maja 2017 r. odbędą się XII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Zamościu. Prawo startu w zawodach mają członkowie stowarzyszenia.    Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk
Podsekretarz Stanu  [ ... ]

10. edycja "Biegu po Nowe Życie" - Wisła 2017

  Bieg po Nowe Życie to największa impreza sportowa, masowa promująca świadome dawstwo narządów w naszym kraju. Na starcie stanęło 53 sztafety, w których startowali pacjenci po transplantacji narządów, Gwiazdy Sportu, Kina, Teatru, Dziennikarze i sponsorzy. Najlep [ ... ]

X Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 28 lutego - 5 marca 2017 r., Zakopane - Witów - Kiry

  W dniach od 28 lutego do 5 marca 2017 r., odbyły się X Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych połączone z konsultacją z narciarstwa alpejskiego i biegowego. Był to polski Fit - for Life. W imprezie uczestniczyło 39 osób, w tym 23 pacjen [ ... ]

Kalendarz imprez 2017
Kalendarz imprez 2017

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji - prezentujemy aktualny kalendarz imprez na 2017 rok

Kampania Drugie Życie w roku szkolnym 2016/2017

  25 i 26 października 2016 r., w Światowym Dniu Donacji i Transplantacji, oficjalnie wystartowała kampania społeczna Drugie życie w Poznaniu i we Wrocławiu. Do akcji przystąpiło łącznie niemal 100 szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego [ ... ]

Pozostałe aktualności

 

Darczyńcy:

sponsorzy 2

więcej >>>

Please publish modules in offcanvas position.