Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

W dniach 3 i 4 grudnia 2016 r. w Brzeszczach k/ Oświęcimia odbywały się I Ogólnopolskie Halowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli:

Podsekretarz Stanu Jan Widera - Ministerstwo Sportu i Turystykii Powiat Oświęcimski na czele ze Starostą Zbigniewem Starzec.

Organizatorami imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy Gminy Brzeszcze i  Ośrodek Kultury w Brzeszczach. Współorganizatorem: Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji i PZ nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu.

Gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Jan Widera,  Dyrektor Biura Poselskiego Pani Premier RP Beaty Szydło, Pani Iwona Gibas, Starosta Oświęcimski, Zbigniew Starzec i Dyrektor Ośrodka Kultury, Pani Magdalena Armata.

Otwarcia Igrzysk dokonał Starosta Oświęcimski, Zbigniew Starzec.

Uroczysty list do uczestników i organizatorów zawodów od Pani Premier RP odczytała Pani Dyrektor Biura Poselskiego, Pani Iwona Gibas. <<list od Pani Premier>>

Pani Premier RP Beata Szydło ufundowała nagrodę dla jednego z uczestników. Był to tablet najnowszej generacji. Nagrodę drogą losowania w czasie zawodów otrzymała Wioletta Kimla po transplantacji nerki z Łękawicy k/ Żywca, która jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w tenisie stołowym i lekkiej atletyce.

W zawodach uczestniczyło 30 osób. W tym: zawodniczy po transplantacji nerek, wątroby, dawca rodzinny nerki i członkowie rodzin.

Startowano w 3. dyscyplinach sportowych: lekkiej atletyce, tenisie stołowym i pływaniu. Razem z zawodnikami po transplantacji pływali sportowcy niepełnosprawni ze Stowarzyszenia START Katowice z oddziału w Oświęcimiu. Taki wspólny start to cenny krok dla działań integracyjnych.

Inicjatorem pierwszych halowych igrzysk był członek stowarzyszenia i Zarządu: Andrzej Haj, po przeszczepieniu wątroby, były lekkoatleta, aktualnie sędzia lekkiej atletyki.

Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Oświęcimskiego i lokalnych sponsorów: UKS Brzeszcze, Ośrodek Kultury Brzeszcze, Agencji Komunalnej Sp. z o.o., NSZS Solidarność Nowe Brzeszcze Grupa Tauron Sp zo.o., RAJ - SKI - RENT, Kadra, Aksam, DARY-mex, NZOZ VITA Brzeszcze.

Dziękujemy bardzo Pani Premier Beacie Szydło za list w którym docenia naszą rywalizację  i dążenie do celu, jakim jest zdrowie i pasja sportowa. Jesteśmy dumni z honorowych patronatów i bezinteresownych Darczyńców, dzięki którym mogła odbyć się nasza impreza i autorowi zdjęć Damianowi Łękawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów >>>

 

1procent

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki.

 

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

Wydarzenia

PODSUMOWANIE - XXI Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji
PODSUMOWANIE - XXI Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji

XXI Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji
25 czerwca - 2 lipca 2017 r., Malaga, Hiszpania Sukcesy polskich zawodników po transplantacji narządów na XXI Światowych Igrzyskach po Transplantacji. Reprezentacja Polski pacjentów po transplantacji narząd&oacu [ ... ]

Kolejne medale zdobyte!!
Kolejne medale zdobyte!!

  Trzeciego dnia XXI Światowych Igrzysk dla Osób po Transplantacji, reprezentanci Poslki zdobyli 6 medali w pływaniu. Jakub Janczewski: srebro na 100 m stylem klasycznym Andrzej Lewandowski: srerbo na 50 m stylem motylkowym i brąz na 100 m stylem klasycznym Dawid Zimkowski: sreb [ ... ]

XXI Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji - PIERWSZE MEDALE ZDOBYTE!
XXI Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji - PIERWSZE MEDALE ZDOBYTE!

PIERWSZE MEDALE ZDOBYTE!! Reprezentanci Polski, podczas drugiego dnia XXI Światowych Igrzysk dla Osób po Transplantacji, zdobyli 5 medali w darcie: 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy. Medalistami zostali od lewej: Marek Stelęgowski, Krzysztof Górski, Agnieszka Miczyńska, Krystyna Mu [ ... ]

XXI Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji, 25 czerwca - 2 lipca 2017 r., Malaga, Hiszpania
XXI Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji, 25 czerwca - 2 lipca 2017 r., Malaga, Hiszpania

  W dniach od 25 czerwca do 2 lipca 2017 r., w Maladze, w Hiszpanii, Reprezentacja Polski weźmie udział w XXI Światowych Igrzyskach dla Osób po Translantacji. Team Managerami reprezentacji będą prof. Andrzej Chmura oraz Krystyna Murdzek.  Zawodnicy będą startowali w dysc [ ... ]

ĆWICZ DLA ZDROWIA I SPRAWNOŚCI - Obóz sportowy, 8-18 czerwca 2017 r., Kiry
ĆWICZ DLA ZDROWIA I SPRAWNOŚCI - Obóz sportowy, 8-18 czerwca 2017 r., Kiry

    W dniach od 8 do 18 czerwca 2017 r. w Kościelisku w Kirach w Biathlonowym Ośrodku Klubu BKS "Wojsko Polskie" odbywać się będzie dla 25 osób obóz sportowy pod nazwą "ĆWICZ DLA ZDROWIA I SPRAWNOŚCI" z progrmu Sport dla wszystkich, Ministerstwa Sportu i Turyst [ ... ]

Pozostałe aktualności

 

Darczyńcy:

sponsorzy 2

więcej >>>

Please publish modules in offcanvas position.