Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

W dniach 3 i 4 grudnia 2016 r. w Brzeszczach k/ Oświęcimia odbywały się I Ogólnopolskie Halowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli:

Podsekretarz Stanu Jan Widera - Ministerstwo Sportu i Turystykii Powiat Oświęcimski na czele ze Starostą Zbigniewem Starzec.

Organizatorami imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy Gminy Brzeszcze i  Ośrodek Kultury w Brzeszczach. Współorganizatorem: Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji i PZ nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu.

Gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Jan Widera,  Dyrektor Biura Poselskiego Pani Premier RP Beaty Szydło, Pani Iwona Gibas, Starosta Oświęcimski, Zbigniew Starzec i Dyrektor Ośrodka Kultury, Pani Magdalena Armata.

Otwarcia Igrzysk dokonał Starosta Oświęcimski, Zbigniew Starzec.

Uroczysty list do uczestników i organizatorów zawodów od Pani Premier RP odczytała Pani Dyrektor Biura Poselskiego, Pani Iwona Gibas. <<list od Pani Premier>>

Pani Premier RP Beata Szydło ufundowała nagrodę dla jednego z uczestników. Był to tablet najnowszej generacji. Nagrodę drogą losowania w czasie zawodów otrzymała Wioletta Kimla po transplantacji nerki z Łękawicy k/ Żywca, która jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w tenisie stołowym i lekkiej atletyce.

W zawodach uczestniczyło 30 osób. W tym: zawodniczy po transplantacji nerek, wątroby, dawca rodzinny nerki i członkowie rodzin.

Startowano w 3. dyscyplinach sportowych: lekkiej atletyce, tenisie stołowym i pływaniu. Razem z zawodnikami po transplantacji pływali sportowcy niepełnosprawni ze Stowarzyszenia START Katowice z oddziału w Oświęcimiu. Taki wspólny start to cenny krok dla działań integracyjnych.

Inicjatorem pierwszych halowych igrzysk był członek stowarzyszenia i Zarządu: Andrzej Haj, po przeszczepieniu wątroby, były lekkoatleta, aktualnie sędzia lekkiej atletyki.

Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Oświęcimskiego i lokalnych sponsorów: UKS Brzeszcze, Ośrodek Kultury Brzeszcze, Agencji Komunalnej Sp. z o.o., NSZS Solidarność Nowe Brzeszcze Grupa Tauron Sp zo.o., RAJ - SKI - RENT, Kadra, Aksam, DARY-mex, NZOZ VITA Brzeszcze.

Dziękujemy bardzo Pani Premier Beacie Szydło za list w którym docenia naszą rywalizację  i dążenie do celu, jakim jest zdrowie i pasja sportowa. Jesteśmy dumni z honorowych patronatów i bezinteresownych Darczyńców, dzięki którym mogła odbyć się nasza impreza i autorowi zdjęć Damianowi Łękawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów >>>

 

1procent

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki.

 

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

Wydarzenia

Spotkania z młodzieżą popularyzujące świadome dawstwo i transplantację narządów
Spotkania z młodzieżą popularyzujące świadome dawstwo i transplantację narządów

Pan Andrzej Lewandowski, Dawca Rodzinny, członek Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji bardzo aktywnie spędza koniec roku 2017. W dniach: 5 grudnia był na spotkaniu w Ciechanowie, 7 i 19 grudnia Mławie, 8 grudnia, w Warszawie i 20 grudnia w Raciążu.
Takie zaangażowanie jest godne [ ... ]

II Halowe Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 17 - 19 listopada 2017 r., Oświęcim, Brzeszcze
II Halowe Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 17 - 19 listopada 2017 r., Oświęcim, Brzeszcze

W dniach od 17 do 19 listopada 2017 r. w Oświęcimu i Brzeszczach odbędą się II Halowe Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych.  Program zawodów: 17 listopada 2017 r. (piątek): 15.30 - turniej tenisa ziemnego, Hala sportowa, Brzesz [ ... ]

Konferencja "ŻYCIE Z ŻYCIA" i zawody strzeleckie - PODSUMOWANIE
Konferencja

  5 października 2017 r. - Konferencja "ŻYCIE Z ŻYCIA" Przeszczep Podkarpacie 2017
6 października 2017 r. warsztaty z lekarzami, Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jan Pawła II w Krośnie
6 października 2017 r. "Ćwicz dla zdrowia i sprawności" - zawody strzeleckie dla pacjent&oacu [ ... ]

"Ćwicz dla zdrowia i sprawności" - zawody w strzelectwie sportowym, 5 - 7 października 2017 r., Jedlicze

W dnicha 5 - 7 października 2017 r. odbędzie się kolejna impreza z porgramu SPORT DLA WSZYSTKICH - "ĆWICZ DLA ZDROWIA I SPRAWNOŚCi" - zawody w strzelectwie sportowym, dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.   Głównym jej celem jest aktywizacja sp [ ... ]

Konferencja "ŻYCIE Z ŻYCIA" Przeszczep Podkarpacie 2017 - 5 października 2017 r., Krosno
Konferencja

W dniu 5 października 2017 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się konferencja "ŻYCIE Z ŻYCIA" Przeszczep Podkarpacie 2017. Konferencja jest imprezą cykliczną organizowaną od 2003 r. z inicjatywy pacjentów po transplantacji narządów. Gł&oacu [ ... ]

Pozostałe aktualności

Partnerzy

ideau


logo biorcy

Bieg po nowe życie

nordic

Jak pomóc?

 

Darczyńcy:

sponsorzy 2

więcej >>>

Please publish modules in offcanvas position.