Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

W dniach 3 i 4 grudnia 2016 r. w Brzeszczach k/ Oświęcimia odbywały się I Ogólnopolskie Halowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli:

Podsekretarz Stanu Jan Widera - Ministerstwo Sportu i Turystykii Powiat Oświęcimski na czele ze Starostą Zbigniewem Starzec.

Organizatorami imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy Gminy Brzeszcze i  Ośrodek Kultury w Brzeszczach. Współorganizatorem: Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji i PZ nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu.

Gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Jan Widera,  Dyrektor Biura Poselskiego Pani Premier RP Beaty Szydło, Pani Iwona Gibas, Starosta Oświęcimski, Zbigniew Starzec i Dyrektor Ośrodka Kultury, Pani Magdalena Armata.

Otwarcia Igrzysk dokonał Starosta Oświęcimski, Zbigniew Starzec.

Uroczysty list do uczestników i organizatorów zawodów od Pani Premier RP odczytała Pani Dyrektor Biura Poselskiego, Pani Iwona Gibas. <<list od Pani Premier>>

Pani Premier RP Beata Szydło ufundowała nagrodę dla jednego z uczestników. Był to tablet najnowszej generacji. Nagrodę drogą losowania w czasie zawodów otrzymała Wioletta Kimla po transplantacji nerki z Łękawicy k/ Żywca, która jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w tenisie stołowym i lekkiej atletyce.

W zawodach uczestniczyło 30 osób. W tym: zawodniczy po transplantacji nerek, wątroby, dawca rodzinny nerki i członkowie rodzin.

Startowano w 3. dyscyplinach sportowych: lekkiej atletyce, tenisie stołowym i pływaniu. Razem z zawodnikami po transplantacji pływali sportowcy niepełnosprawni ze Stowarzyszenia START Katowice z oddziału w Oświęcimiu. Taki wspólny start to cenny krok dla działań integracyjnych.

Inicjatorem pierwszych halowych igrzysk był członek stowarzyszenia i Zarządu: Andrzej Haj, po przeszczepieniu wątroby, były lekkoatleta, aktualnie sędzia lekkiej atletyki.

Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Oświęcimskiego i lokalnych sponsorów: UKS Brzeszcze, Ośrodek Kultury Brzeszcze, Agencji Komunalnej Sp. z o.o., NSZS Solidarność Nowe Brzeszcze Grupa Tauron Sp zo.o., RAJ - SKI - RENT, Kadra, Aksam, DARY-mex, NZOZ VITA Brzeszcze.

Dziękujemy bardzo Pani Premier Beacie Szydło za list w którym docenia naszą rywalizację  i dążenie do celu, jakim jest zdrowie i pasja sportowa. Jesteśmy dumni z honorowych patronatów i bezinteresownych Darczyńców, dzięki którym mogła odbyć się nasza impreza i autorowi zdjęć Damianowi Łękawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów >>>

 

1procent

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki.

 

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

Wydarzenia

XII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 24-27 maja 2017 r., Zamość
XII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 24-27 maja 2017 r., Zamość

W dniach od 24 do 27 maja 2017 r. odbędą się XII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Zamościu. Prawo startu w zawodach mają członkowie stowarzyszenia.    Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk
Podsekretarz Stanu  [ ... ]

10. edycja "Biegu po Nowe Życie" - Wisła 2017

  Bieg po Nowe Życie to największa impreza sportowa, masowa promująca świadome dawstwo narządów w naszym kraju. Na starcie stanęło 53 sztafety, w których startowali pacjenci po transplantacji narządów, Gwiazdy Sportu, Kina, Teatru, Dziennikarze i sponsorzy. Najlep [ ... ]

X Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 28 lutego - 5 marca 2017 r., Zakopane - Witów - Kiry

  W dniach od 28 lutego do 5 marca 2017 r., odbyły się X Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych połączone z konsultacją z narciarstwa alpejskiego i biegowego. Był to polski Fit - for Life. W imprezie uczestniczyło 39 osób, w tym 23 pacjen [ ... ]

Kalendarz imprez 2017
Kalendarz imprez 2017

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji - prezentujemy aktualny kalendarz imprez na 2017 rok

Kampania Drugie Życie w roku szkolnym 2016/2017

  25 i 26 października 2016 r., w Światowym Dniu Donacji i Transplantacji, oficjalnie wystartowała kampania społeczna Drugie życie w Poznaniu i we Wrocławiu. Do akcji przystąpiło łącznie niemal 100 szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego [ ... ]

Pozostałe aktualności

 

Darczyńcy:

sponsorzy 2

więcej >>>

Please publish modules in offcanvas position.