Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

home zdj

W dniach 20-22 października 2016 r. w Jedliczu k. Krosna odbyły się IX Mistrzostwa Polski dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w strzelectwie sportowym. Organizacji zawodów przyświecały następujące cele: propagowanie świadomego dawstwa narządów do przeszczepu, promowanie transplantologii, popularyzacja strzelectwa sportowego wśród członków Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji oraz integracja pacjentów po przeszczepie (biorców i dawców narządów).
Organizatorem Mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji we współpracy z I Liceum im. Marii Konopnickiej w Jedliczu oraz Młodzieżowym Klubem Sportowym Podkarpacie Jedlicze.
Ceremonia Otwarcia Mistrzostw odbyła się w auli Liceum w obecności Pani Dyrektor Iwony Pytel, nauczyciela PO mgr Andrzeja Cynarskiego, młodzieży licealnej z klas pierwszych oraz zawodników. Podczas spotkania wyświetlono film z 8. Mistrzostw Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, które zorganizowano w Krakowie w 2014 r. Przekazano także krótką informacje na temat świadomego dawstwa narządów do przeszczepu.
Po zakończeniu ceremonii otwarcia rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Zawodnicy startowali w dwuboju strzeleckim wykonując strzelanie z dwu rodzajów broni: karabinka pneumatycznego z pozycji stojąc z odległości 10 m i karabinka kbks z pozycji leżąc z 25 m.. O wyniku końcowym decydowała suma punktów zdobytych w strzelaniu z obydwu rodzajów broni. Zawodnicy po transplantacji narządów i dializowani rywalizowali w grupach mężczyzn i kobiet, podzieleni na kategorie wiekowe. Ponadto w zawodach uczestniczyły osoby towarzyszące – członkowie PSST, rywalizujący w kategorii OPEN z podziałem Kobiety/Mężczyźni. Łącznie w zawodach wzięło udział 26 zawodników.


Mistrzami Polski w poszczególnych kategoriach zostali:

Mężczyźni TX i D 20 – 39 lat – Kaczmarowski Marcin;
Mężczyźni TX i D 40 – 59 lat – Silarski Marek;
Mężczyźni TX i D powyżej 60 lat – Maj Waldemar;

Kobiety TX i D 30 – 50 lat – Glazar Iwona;
Kobiety TX i D powyżej 50 lat – Kawałek Danuta;

Kobiety OPEN – Drobek Anna;
Mężczyźni OPEN – Czyż Ziemowit;

Zawodnicy – zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii zostali nagrodzeni medalami. Zawodnikiem po przeszczepie, który zdobył w zawodach najwięcej punktów okazał się Maj Waldemar (kat. pow. 60 lat), którego nagrodzono pamiątkową statuetką. Statuetki otrzymały także zawodniczki: Ewa Czyż i Iwona Glazar w kategorii najlepszy strzelec wśród kobiet w punktacji ogólnej i z zawodników z Podkarpacia. Najwięcej punktów w kategorii kobiet po przeszczepie zdobyła Iwona Glazar z Krosna w obu kategoriach i jedną statuetkę organizator przekazał drugiej w punktacji zawodniczce, Elżbiecie Czyż.
Warty podkreślenia jest fakt, że chociaż zawodnicy podeszli do rywalizacjiz zaangażowaniem i zacięciem sportowym, to zawody odbyły się w duchu przyjaźni, wzajemnej życzliwości, w atmosferze rodzinnej charakteryzującej wszystkie imprezy i spotkania organizowane w ramach naszego Stowarzyszenia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów osiągniętych rezultatów, dziękując jednocześnie za zaangażowanie w propagowanie w społeczeństwie świadomego dawstwa narządów do transplantacji oraz promocji transplantologii.
Po zawodach strzeleckich zawodnicy gościli w hotelu Galeria Glorietta, gdzie przeprowadzono towarzyską rywalizację w bowlingu i uczestniczono w spotkaniu integracyjnym.
Szczególne podziękowania składamy Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Jedliczu, szczególnie Pani Dyrektor Iwonie Pytel oraz nauczycielowi PO Panu mgr Andrzejowi Cynarskiemu, a także członkom Młodzieżowego Klubu Sportowego Podkarpacie Jedlicze - za udostępnienie strzelnicy oraz pomoc w organizacji Mistrzostw oraz Dyrekcji hotelu Galeria Glorietta w Iwoniczu-Zdroju.

Relacja z zawodów: Eugeniusz Karmiłowicz

Zdjęcia z zawodów >>>

 

1procent

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki.

 

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

Wydarzenia

XII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 24-27 maja 2017 r., Zamość
XII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 24-27 maja 2017 r., Zamość

W dniach od 24 do 27 maja 2017 r. odbędą się XII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Zamościu. Prawo startu w zawodach mają członkowie stowarzyszenia.    Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk
Podsekretarz Stanu  [ ... ]

10. edycja "Biegu po Nowe Życie" - Wisła 2017

  Bieg po Nowe Życie to największa impreza sportowa, masowa promująca świadome dawstwo narządów w naszym kraju. Na starcie stanęło 53 sztafety, w których startowali pacjenci po transplantacji narządów, Gwiazdy Sportu, Kina, Teatru, Dziennikarze i sponsorzy. Najlep [ ... ]

X Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 28 lutego - 5 marca 2017 r., Zakopane - Witów - Kiry

  W dniach od 28 lutego do 5 marca 2017 r., odbyły się X Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych połączone z konsultacją z narciarstwa alpejskiego i biegowego. Był to polski Fit - for Life. W imprezie uczestniczyło 39 osób, w tym 23 pacjen [ ... ]

Kalendarz imprez 2017
Kalendarz imprez 2017

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji - prezentujemy aktualny kalendarz imprez na 2017 rok

Kampania Drugie Życie w roku szkolnym 2016/2017

  25 i 26 października 2016 r., w Światowym Dniu Donacji i Transplantacji, oficjalnie wystartowała kampania społeczna Drugie życie w Poznaniu i we Wrocławiu. Do akcji przystąpiło łącznie niemal 100 szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego [ ... ]

Pozostałe aktualności

 

Darczyńcy:

sponsorzy 2

więcej >>>

Please publish modules in offcanvas position.