Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

home zdj

W dniach 20-22 października 2016 r. w Jedliczu k. Krosna odbyły się IX Mistrzostwa Polski dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w strzelectwie sportowym. Organizacji zawodów przyświecały następujące cele: propagowanie świadomego dawstwa narządów do przeszczepu, promowanie transplantologii, popularyzacja strzelectwa sportowego wśród członków Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji oraz integracja pacjentów po przeszczepie (biorców i dawców narządów).
Organizatorem Mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji we współpracy z I Liceum im. Marii Konopnickiej w Jedliczu oraz Młodzieżowym Klubem Sportowym Podkarpacie Jedlicze.
Ceremonia Otwarcia Mistrzostw odbyła się w auli Liceum w obecności Pani Dyrektor Iwony Pytel, nauczyciela PO mgr Andrzeja Cynarskiego, młodzieży licealnej z klas pierwszych oraz zawodników. Podczas spotkania wyświetlono film z 8. Mistrzostw Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, które zorganizowano w Krakowie w 2014 r. Przekazano także krótką informacje na temat świadomego dawstwa narządów do przeszczepu.
Po zakończeniu ceremonii otwarcia rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Zawodnicy startowali w dwuboju strzeleckim wykonując strzelanie z dwu rodzajów broni: karabinka pneumatycznego z pozycji stojąc z odległości 10 m i karabinka kbks z pozycji leżąc z 25 m.. O wyniku końcowym decydowała suma punktów zdobytych w strzelaniu z obydwu rodzajów broni. Zawodnicy po transplantacji narządów i dializowani rywalizowali w grupach mężczyzn i kobiet, podzieleni na kategorie wiekowe. Ponadto w zawodach uczestniczyły osoby towarzyszące – członkowie PSST, rywalizujący w kategorii OPEN z podziałem Kobiety/Mężczyźni. Łącznie w zawodach wzięło udział 26 zawodników.


Mistrzami Polski w poszczególnych kategoriach zostali:

Mężczyźni TX i D 20 – 39 lat – Kaczmarowski Marcin;
Mężczyźni TX i D 40 – 59 lat – Silarski Marek;
Mężczyźni TX i D powyżej 60 lat – Maj Waldemar;

Kobiety TX i D 30 – 50 lat – Glazar Iwona;
Kobiety TX i D powyżej 50 lat – Kawałek Danuta;

Kobiety OPEN – Drobek Anna;
Mężczyźni OPEN – Czyż Ziemowit;

Zawodnicy – zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii zostali nagrodzeni medalami. Zawodnikiem po przeszczepie, który zdobył w zawodach najwięcej punktów okazał się Maj Waldemar (kat. pow. 60 lat), którego nagrodzono pamiątkową statuetką. Statuetki otrzymały także zawodniczki: Ewa Czyż i Iwona Glazar w kategorii najlepszy strzelec wśród kobiet w punktacji ogólnej i z zawodników z Podkarpacia. Najwięcej punktów w kategorii kobiet po przeszczepie zdobyła Iwona Glazar z Krosna w obu kategoriach i jedną statuetkę organizator przekazał drugiej w punktacji zawodniczce, Elżbiecie Czyż.
Warty podkreślenia jest fakt, że chociaż zawodnicy podeszli do rywalizacjiz zaangażowaniem i zacięciem sportowym, to zawody odbyły się w duchu przyjaźni, wzajemnej życzliwości, w atmosferze rodzinnej charakteryzującej wszystkie imprezy i spotkania organizowane w ramach naszego Stowarzyszenia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów osiągniętych rezultatów, dziękując jednocześnie za zaangażowanie w propagowanie w społeczeństwie świadomego dawstwa narządów do transplantacji oraz promocji transplantologii.
Po zawodach strzeleckich zawodnicy gościli w hotelu Galeria Glorietta, gdzie przeprowadzono towarzyską rywalizację w bowlingu i uczestniczono w spotkaniu integracyjnym.
Szczególne podziękowania składamy Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Jedliczu, szczególnie Pani Dyrektor Iwonie Pytel oraz nauczycielowi PO Panu mgr Andrzejowi Cynarskiemu, a także członkom Młodzieżowego Klubu Sportowego Podkarpacie Jedlicze - za udostępnienie strzelnicy oraz pomoc w organizacji Mistrzostw oraz Dyrekcji hotelu Galeria Glorietta w Iwoniczu-Zdroju.

Relacja z zawodów: Eugeniusz Karmiłowicz

Zdjęcia z zawodów >>>

 

1procent

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki.

 

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

Wydarzenia

Spotkania z młodzieżą popularyzujące świadome dawstwo i transplantację narządów
Spotkania z młodzieżą popularyzujące świadome dawstwo i transplantację narządów

Pan Andrzej Lewandowski, Dawca Rodzinny, członek Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji bardzo aktywnie spędza koniec roku 2017. W dniach: 5 grudnia był na spotkaniu w Ciechanowie, 7 i 19 grudnia Mławie, 8 grudnia, w Warszawie i 20 grudnia w Raciążu.
Takie zaangażowanie jest godne [ ... ]

II Halowe Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 17 - 19 listopada 2017 r., Oświęcim, Brzeszcze
II Halowe Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 17 - 19 listopada 2017 r., Oświęcim, Brzeszcze

W dniach od 17 do 19 listopada 2017 r. w Oświęcimu i Brzeszczach odbędą się II Halowe Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych.  Program zawodów: 17 listopada 2017 r. (piątek): 15.30 - turniej tenisa ziemnego, Hala sportowa, Brzesz [ ... ]

Konferencja "ŻYCIE Z ŻYCIA" i zawody strzeleckie - PODSUMOWANIE
Konferencja

  5 października 2017 r. - Konferencja "ŻYCIE Z ŻYCIA" Przeszczep Podkarpacie 2017
6 października 2017 r. warsztaty z lekarzami, Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jan Pawła II w Krośnie
6 października 2017 r. "Ćwicz dla zdrowia i sprawności" - zawody strzeleckie dla pacjent&oacu [ ... ]

"Ćwicz dla zdrowia i sprawności" - zawody w strzelectwie sportowym, 5 - 7 października 2017 r., Jedlicze

W dnicha 5 - 7 października 2017 r. odbędzie się kolejna impreza z porgramu SPORT DLA WSZYSTKICH - "ĆWICZ DLA ZDROWIA I SPRAWNOŚCi" - zawody w strzelectwie sportowym, dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.   Głównym jej celem jest aktywizacja sp [ ... ]

Konferencja "ŻYCIE Z ŻYCIA" Przeszczep Podkarpacie 2017 - 5 października 2017 r., Krosno
Konferencja

W dniu 5 października 2017 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się konferencja "ŻYCIE Z ŻYCIA" Przeszczep Podkarpacie 2017. Konferencja jest imprezą cykliczną organizowaną od 2003 r. z inicjatywy pacjentów po transplantacji narządów. Gł&oacu [ ... ]

Pozostałe aktualności

Partnerzy

ideau


logo biorcy

Bieg po nowe życie

nordic

Jak pomóc?

 

Darczyńcy:

sponsorzy 2

więcej >>>

Please publish modules in offcanvas position.