Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

VIII Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji w narciarstwie alpejskim i biegowym „Przeszczep to nowe Życie” 5 - 8 marca 2015 r., Zakopane

IMG 3947

W dniach od 5 do 8 marca 2015 r. odbywały się VIII Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji w narciarstwie alpejskim i biegowym pod hasłem „Przeszczep to nowe Życie".
W imprezie wzięło udział 42 osoby, w tym 22 po transplantacji narządów (17 - nerka, 3 serce, 2 - wątroba) i 3. Dawców rodzinnych. Biegi narciarskie rozegrano na trasach biegowych w pobliżu Wielkiej Krokwi w Zakopanem, natomiast narciarstwo alpejskie na stoku w WITÓW-SKI. W obu dyscyplinach sportowych startowało 33 zawodników.
Honorowymi gośćmi byli: Profesor Andrzej Chmura - chirurg, transplantolog z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM ze Szpitala Dzieciątka Jezus z Warszawy i Arkadiusz Pilarz z Centrum Promocji AK-POL z Bielska - Białej.
Mistrzami Polski w rywalizacji pacjentów zostali: Joanna Szumera, Krystyna Murdzek, Damian Królewicz, Piotr Hołubowski, Zbigniew Błoński, Patryk Koczyba, Tadeusz Wandzel.
W rywalizacji osób popierających transplantację zwycięzcami zostali: Anna Bojanowska, Zosia Bojanowska, Teodora Jarmołowicz, Artur Jarmołowicz.
Wszystkim uczestnikom sportowych zmagań gratulujemy za chęć podjęcia walki sportowej ze swoimi rywalami.
Zawody przeprowadzono w pięknych warunkach atmosferycznych: śniegowych i słonecznych. Przepiękna pogoda dopełniała wrażenia uczestników.
Organizatorem zawodów sportowych był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem. Zawody pod "okiem" Pana Wiesława Watrasa zostały przeprowadzone perfekcyjnie.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi MOSiR z Zakopanego, Leszkowi Behounek za gotowość profesjonalnego wsparcia organizacji naszej imprezy.

Dziękujemy bardzo Panu Romanowi Krupie ze Stacji narciarskiej WITÓW-SKI za bezpłatne udostępnienie stoku na zawody i promocyjną cenę karnetów dla naszych zawodników.
Cała impreza mogłaby być przeprowadzona dzięki środkom finansowym przekazanym, przede wszystkim z firmy Centrum Promocji AK-POL Arkadiusz Pilarz z Bielska - Białej.
Cieszymy się, że oprócz pacjentów po przeszczepieniu narządów coraz chętniej w zawodach startują nasi członkowie popierający ideę transplantacyjną a wśród nich Dawcy rodzinni.

Zdjęcia >>>

Wyniki >>>

Please publish modules in offcanvas position.