Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

6. PZU Bieg po nowe Życie - 21 marca 2015 - Wisła

Po raz pierwszy statuetki Drugie Życie dla Prof. Andrzeja Chmury, chirurga, transplantologa i Jana Stępniak, po przeszczepie nerki.

DSC1208

Po raz 6. spotkaliśmy się z przedstawicielami gwiazd filmu, piosenki i dziennikarzy oraz sponsorami (bez, których ta impreza nie mogłaby się odbyć) dla popularyzacji świadomego dawstwa narządów, a tym samym wzrostu transplantacji w naszym kraju. 

Uświadamianie społeczeństwa, w tym tak trudnym temacie jest jedną z misji naszego stowarzyszenia, czyli propagowanie świadomego dawstwa narządów w społeczeństwie poprzez aktywność fizyczną osób po transplantacji. Startowaliśmy w sztafetach 3. osobowych. Cieszymy się z przemiłej i serdecznej atmosfery. 

"Natomiast 20 marca w Hotelu Gołębiewski wręczono po raz pierwszy statuetki Drugiego Życia – nagrody dla osób oraz instytucji promujących polską transplantację. W kategorii „Osobowość polskiej transplantacji" statuetkę z rąk Rafała Sonika odebrał prof. Andrzej Chmura. W kategorii „Wspieram polską transplantację" - nagrodę otrzymali wspólnie Marcin i Rafał Mroczkowie oraz Jerzy Mielewski. Nagrodę w tej kategorii wręczył dr hab. Jarosław Czerwiński - dyrektor medyczny Centrum Koordynacyjno-Organizacyjnego ds. Transplantacji Poltransplant. Nagroda w kategorii „Media Biegu po Nowe Życie" trafiła do TVP INFO, a wręczył ją Artur Siódmiak. Nagrodę w imieniu TVP INFO odebrał Przemysław Adamski. W kategorii „Sport po Transplantacji" uhonorowano Jana Stępniaka, który odebrał statuetkę z rąk Łukasza i Pawła Golców. W kategorii „Partner Biegu po Nowe Życie" nagrodę Hotelowi Gołębiewski wręczył Przemysław Saleta. Statuetkę odebrała dyrektor marketingu Hotelu Gołębiewski w Wiśle Karolina Wantulok. Galę polskiej transplantacji Drugie Życie poprowadzili Barbara Kurdej Szatan i Jerzy Mielewski".

zdjęcia >>>

plakat BpNZ 2015

Please publish modules in offcanvas position.