Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

Maszeruj i biegaj z rodziną dla zdrowia, 26 września 2015 r., Rzeszotary k/Krakowa, Gmina Świątniki Górne

Rzeszotary home

Na zdjęciu: Przewodniczący Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki, Ireneusz Raś, Poseł na Sejm RP (drugi od prawej) wraz z uczestnikami biegu.

W dniu 26 września 2015 r. odbyła się impreza popularyzująca świadome dawstwo narządów poprzez aktywność fizyczną. W imprezie wzięło udział 19 członków stowarzyszenia i mieszkańcy Gminy Świątniki Górne.

Głównym celem imprezy była integracja społeczną mieszkańców z pacjentami po transplantacji narządów. Imprezę zorganizowano dla upowszechnianie sportu w różnych grupach społecznych i środowiskowych. Pacjenci do Krakowa przyjechali już 25 września, ponieważ byli mieszkańcami różnych miast polskich. Przyjechali z: Bydgoszczy, Wrześni, Łodzi, okolic Wrocławia i Podkarpacia. Było także 2. przedstawicieli z Krakowa.

W ramach imprezy odbył się bieg OPEN na 1500 m i sztafety rodzinne w marszu na czas.

Na otwarcie zawodów przybył sam Przewodniczący Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki, Poseł na Sejm RP. Pan Poseł wystartował razem z pacjentami po TX i mieszkańcami Gminy w biegu na 1500 m. Świadczy to o bardzo dobrej kondycji Pana Posła.

Po biegu Przewodniczący, Ireneusz Raś podkreślił znaczenie aktywności fizycznej dla pacjentów po transplantacji narządów oraz znaczenie masowych imprez upowszechniających integrację społeczną i środowiskową.

Impreza przebiegała w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i zimnie. Mimo to humory wszystkim dopisywały. Było to możliwe dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu Panów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, która przygotowała namioty, stoły, ławy przy budynku LKS Tempo w Rzeszotarach. OSP przygotowała także ciepłe posiłki (kiełbaskę z grilla), gorącą herbatę i kawę. Ugoszczono nas także: grochówką, bigosem i flaczkami. Z kolei rodzina Państwa Gaworów upiekła prawdziwy wiejski chleb i wytopiono pyszny swojski smalec. Ponadto Pan Witold Gawor współuczestniczył w przygotowaniach imprezy oraz pozyskiwał nagrody dla uczestników.

Bardzo dzielnie przy padającym deszczu pełniła funkcję fotografa Pani Danuta Grzesik z Wydziału Promocji Urzędu Gminy oraz Pan z Gminnego Ośrodka Kultury. Szczególne uznanie należy się dzielnym pacjentom po transplantacji, którzy pomimo zimna i deszczowej pogody stanęli na starcie zawodów.

W organizacji pomagali nam nasi wolontariusze: Beata i Robert Królewiczowie.

Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna i LKS TEMPO z Rzeszotar.

Impreza dofinansowana ze środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pozostali sponsorzy:

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji z darowizn 1% i swoich sponsorów, m.in. z Glob Cars - Autoryzowany Dealer Opel - Glob Cars Krosno, F.H.U.DZIEDZIC Wieliczka, DAMECH KURLETO Spółka Jawna, Ochojno, F.U. Adam Góra Rzeszotary, PIEKARNIA S.C. Stanisław Stachura Wieliczka, F.U.H. Stanisław Burda Rzeszotary, Firma Usługowo Transportowa Gawit Witold Gawor Rzeszotary, PPHU THIER S.C. AGNIESZKA THIER I MAREK THIER - Ochojno / Świątniki Górne.

Zdjęcia z imprezy >>>

 plakat bieg 2-1

Please publish modules in offcanvas position.