Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

Królewicz Damian

Od małego dziecka interesowałem się sportem. Gdy miałem 10 lat, zaczęły się moje problemy ze zdrowiem i początkowo nie przeszkadzało mi to w trenowaniu i uprawianiu sportu, ale z każdym rokiem kosztowało mnie coraz więcej. Z powodu choroby często opuszczałem zajęcia w szkole i treningi, ale mimo tego nie poddawałem się. Traktowałem chorobę jak kolejnego przeciwnika, z którym muszę wygrać.
Gdy obudziłem się na intensywnej terapii pierwsze dni były dla mnie bardzo trudne, ale wiedziałem, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Po 3 dniach zostałem przeniesiony na oddział chirurgii i już 6. dnia przy pomocy pielęgniarki wstałem na nogi, a kolejnego samodzielnie pokonywałem pierwsze kroki szpitalnym korytarzem.
Operację przeszedłem 18 sierpnia 2010 roku, a 12 dni później, 30 sierpnia zostałem wypisany do domu.
Dzisiaj jestem studentem 5 roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i reprezentuje nasz kraj na mistrzostwach świata i Europy dla osób po transplantacji i dializowanych.
W 2013 roku zdobyłem złoty medal w mistrzostwach świata w RPA w Durbanie, rok później na mistrzostwach Europy w Krakowie wygrałem w biathlonie letnim i w sztafecie pływackiej razem z kolegami z reprezentacji oraz byłem 2 w chodzie sportowym.
W 2016 roku na mistrzostwach Europy w Finlandii byłem 3 w biegu na 5km i zostałem mistrzem Europy w chodzie sportowym na 5km.

Please publish modules in offcanvas position.